מצבות מיוחדות להנצחה | רמי מצבות תעשיות אבן ושיש

מצבות מיוחדות

מצבות מיוחדות ומעוצבות

המצבה הסטנדרטית מורכבת בדרך כלל מאבן חברון או אבן פשוטה אחרת ועליה חרוטות אבנים בחריטה סטנדרטית באמצעות חול (מתיזים חול בלחץ גבוה והוא זה אשר יוצר את החריטה באבן).

מכאן אפשר רק לטפס מבחינת סוגי המצבות השונים: המצבות המרשימות ולכן גם המיוחדות יותר כוללות שימוש בחומרים בנייה מיוחדים כמו למשל שיש טורקי ואולי החומר הכי נחשב, גרניט בצבעים שונים, מאפור כהה ועד אדום בהיר. אפשר גם לבנות את המצבה ממספר חומרים שונים על מנת ליצור שילובים מיוחדים או במטרה והתקציב מוגבל (לדוגמה, הבסיס יהיה מאבן הרגילה והכיתוב יונח על לוח גרניט נוסף).

אבל מעבר לחומר בו עושים שימוש והצבע שלו, יש חשיבות לא קטנה גם לצורה של המצבה: לכל אחד מאיתנו יצא להיות לפחות בכמה הלוויות בחייו. בוודאי שמתם לב כי מרבית המצבות שומרות פחות או יותר על אותה הצורה: אבן שוכבת עם כיתוב ומעליה אבן הראש, כאשר לשתי האבנים האלו קווים ישרים, שהם הקווים שהכי קל לסתת אותם.

מנגד, מאוד יכול להיות ששמתם לב שבין כל אותן מצבות סטנדרטיות יש גם מצבות יוצאות דופן בצורה לא סטנדרטית או כאלו שמשולבות בהן אלמנטים נוספים כמו למשל פסלים שבולטים החוצה מן המצבה, פונטים מיוחדים, כדים לפרחים או בתים מיוחדים לנרות נשמה ועוד.

מצבות מיוחדות חשוב לדעת

עד כמה שהמצבות האלו יפות ומיוחדות, לפני שאתם מחליטים על בניית מצבה מיוחדת, עליכם לקחת בחשבון שני דברים:

הראשון – בבתי עלמין רבים יש מגבלות על צורת המצבות על מנת ליצור איזושהי אחידות. לעומת זאת, בקבורה אזרחית או קבורה אלטרנטיבית כגון בקיבוצים ישנן פחות מגבלות על צורת המצבה. עם זאת, לא מדובר בחוק כתוב. לדוגמה, כיום ניתן להקים מצבה עם תמונה של דיוקן המת גם בבתי קברות רגילים ואפילו צבאיים, מנהג שלא היה נפוץ עד לעלייה הגדולה מרוסיה בשנות התשעים. ראו גם מצבות עם תמונה

השני – ככל שהמצבה מיוחדת יותר, כך ייקח יותר זמן להקים אותה. לדוגמה, אם רוצים להקים מצבה שבה אבן הראש היא בצורת לב, יהיה צורך לתכנן זאת מראש על מנת ליצור סימטריה
מושלמת. מהבחינה הזו, עדיף שפרק הזמן מהקימה מהשבעה ועד תכנון המצבה יהיה קצר ככל הניתן.

אתם מוזמנים להתבונן בקטלוג המצבות המיוחדות המצורף כדי לקבל רעיונות והשראה. נשמח לעזור לכם בעיצוב המצבה המושלמת.

מה עדיף? מצבות מיוחדות או מצבה סטנדרטית

תפקידה של כל מצבה לשאת את שם הנפטר על מנת שנוכל לציין את מקום קבורתו שמו ותאריך הפטירה. אף על זאת רבים בוחרים להנציח את הנפטר ולהעניק לו מצבה מיוחדת.

מצבה מעוצבת ומיוחדת מאפשרת לספר את סיפור חייו של הנפטר ולתת משמעות רחבה יותר מהמילים. כך תוכלו לספר משהו על הנפטר, על אופיו ועל תחביביו.

הרצון להנציח חיים שלמים במצבה מביאה את המשפחה לא פעם לחשוב על עיצוב מיוחד, החל מסוג האבן, מידת המצבה והכיתוב עליה. מצבה מיוחדת יכולה לספר על הנפטר, על אופיו ומעבר לכך לספר על ערכים ורגשות ואמונות.

מצבות מיוחדות סוגים

מצבה מיוחדת ניתן ליצור מכל סוגי המצבות: מצבה בודדת, מצבה כפולה זוגית, מצבה משפחתית, מצבה קבורת על, מצבה קטנה חצי וסנהדרין.

לרוב אופן בניית המצבות הן אלמנט המוכתב על ידי הרשויות, ולכן ניתן לראות שרוב המצבות כוללות אבן שיש גבוהה ועליה הכיתוב. השימוש בשיש הוא מפאת איכות האבן ועמידותה בכל מזג אוויר לטווח ארוך.

כיתוב על מצבות כאמור יכלול את שם הנפטר, תאריך פטירה וניתן להוסיף כיתוב חופשי לפי רצון המשפחה, יש המוסיפים כמה מילים אישיות על הנפטר, יש המצטטים משפט או פסקה משיר וכך נותנים מימד נוסף להנצחת הנפטר.

עיצוב מצבות מיוחדות

חופש הפעולה לעיצוב מצבה מיוחדת הוא רחב. ניתן לבנות לדוגמא מצבה מיוחדת מאבנים שונות כגון אבן בזלת, גרניט, אבן סלע טבעי שאינו מעובד או אבן שיש, לפי בחירת המשפחה. יש הבוחרים אף לעצב את האבן בצורה מיוחדת, למשל בצורת גלשן או חפץ שהיה קשור לנפטר. גם הכיתוב על המצבה נבחר בקפידה על ידי המשפחה.

אנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון אופציות רחב מאד, באופן בו משפחות רבות בישראל בחרו להצניח את יקיריהם.

במידה ואתם זקוקים לסיוע אישי לבחירת מצבה אשר תענה על ציפיותיכם, השאירו לנו פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם.

השאירו הודעה

בכל פנייה או בקשה נשמח לעזור.

"*חובה" אינדוקטור שדות חובה

אולי יש לך שאלות?

הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן.