מצבה זוגית: עיצוב מצבה כפולה | רמי מצבות

מצבות כפולות זוגיות

מצבות בבית העלמין לרוב הן מצבות יחידות, האדם היקר שלנו שנקבר בה נושא על המצבה את שמו. אבל לא פעם אנו  נתקלים בבית העלמין במצבות כפולות. לרוב מצבות כפולות הן מצבות המיועדות לבני זוג המבקשים להיקבר אחד ליד השני. לרוב שאחד מבני הזוג נפטר המשפחה רוכשת את החלקה ליד. צורת קבורה זו דורשת תכנון מראש עם זאת היא זולה יותר אילו היה צריך לבנות שתי מצבות בודדות.

מצבה כפולה היא לא רק לבני זוג ניתן למצוא מצבות זוגיות של בני משפחה שנקברו אחד ליד השני. מצבה זו היא כשרה לחלוטין, אינה נוגדת את נוהלי הקבורה הדתית וניתנת להקמה בכל בתי העלמין בארץ.

עיצוב מצבה כפולה

מצבות כפולות או מצבה זוגית ניתן לעצב בכל סוגי האבנים, אם מדובר באבן חברון, גרניט או אבן שיש. כמו כן ניתן לשלב סוגי אבנים שונים. ניתן לפסל באבן לכתוב על המצבה או להוסיף פלטה של אבן משותפת שתנציח את  בני הזוג, למשל חריטה של שם המשפחה בגדול ועל כל מצבה כיתוב של השם. יש המעדיפים להוסיף משפט המתאר את בני הזוג יחד.

בעת הזמנת מצבה כפולה לרוב נהוג להוסיף את הפלטה הנוספת ריקה מכיתוב על מנת לשמור על אחדות המראה של המצבה. בנוסף מחיר המצבה נקבע בהתאם לגודל המצבה לסוג האבן ולסוג הכיתוב וכמות הכיתוב. יש הבוחרים לבנות מצבה יחיד לבן הזוג שנפטר ורק לאחר פטירת בן או בת הזוג לבנות מצבה כפולה עבור שניהם.

בניה של מצבות כפולות דורשת עבודה מקצועית ומדויקת הכוללת בניה כפולה או הסרה של המצבה שהיתה קיימת ובנייה של מצבה כפולה מבי לפגוע בכבודו של הנפטר שקבור במקום.

מצבות זוגיות – כל מה שחשוב לדעת

מצבות זוגיות מיועדות לבני זוג אשר החליטו מבעוד מועד להיקבר זה לצד זה. ניתן למצוא מצבות זוגיות במבנה של מצבה כפולה זוגית או במצבה קבורת על בגודל של מצבה בודדת. במבנה של מצבה כפולה, כאשר בן הזוג הראשון נפטר בונים את המצבה השלמה, אך עדיין לא מוסיפים את הכיתוב או לוח הכיתוב למצבה השנייה. במקרה של מצבת מכפלה זוגית, בן הזוג הראשון שנפטר נקבר עמוק יותר ואילו בן הזוג השני נקבר מעליו. על מנת לציין את הקשר הזוגי בין הנפטרים, בדרך כלל מחלקים את האבן השוכבת לשניים, כשהשם של כל אחד מבני הזוג רשום על חלק אחר.

בני זוג רבים בוחרים להיקבר בסמוך אחד לשני. לרוב שאחד מבני הזוג נפטר, המשפחה דואגת לקנות לצד הקבר את החלקה הצמודה, במטרה להבטיח את מקום הקבורה. בהתאם לזאת בניית המצבה נעשית לרוב את בניית הבסיס לשתי המצבות יחד.

מצבות זוגיות ניתנות למגוון עיצובים

מצבות זוגיות, נקראות גם מצבות כפולות, ניתן לבחור מכל סוגי האבנים הקיימות, ניתן לבחור מצבות זוגיות מאבן חברון או מאבן גרניט, ניתן לשלב סוגי אבנים לשם עיצוב מצבות מיוחדות ובעלי ייחודיות. מצבות משיש גרניט יקרות יותר אך עם זאת הן עמידות לפגעי מזג האוויר למשך שנים רבות, בשל חוזקו של האבן, צפיפות האבן המונע סדקים וחורים למשך השנים. ניתן לבחור בין ליטוש האבן כולו או ליטוש חלקי.

עיצוב מצבות זוגיות

מצבות זוגיות לעיתים כוללות גם עיצוב מיוחד למצבה או תוספת על עיצוב באבן בצורה מיוחדת. מצבה זוגית דורשת בחירה של אבן ובחירת הכיתוב, יש הבוחרים לצוטט פסקה משיר, להביא פסוק או פתגם המתאר את הזוג, יש המוסיפים מספר שורות אישיות.  מצבות זוגיות בעלות ייחוד  מאחר שהזוג הבוחר להיקבר אחד לצד השני מעיד על הקרבה בניהם.

עלות מצבות זוגיות

עלותן הכוללת היא זולה מעלות כל מצבה, אם היתה נקנית בנפרד. חברת רמי מצבות מציעה מגוון רחב של אבנים, עיצובים כיתוב אותיות ותחזוקה שוטפת של המצבות לכל חלקי הארץ.

אנו מזמינים אתכם,המשפחה האבלה, לבחירת מצבות במבחר עצום. אנו מציעים לכם בפגישת ייעוץ לא מחייבת לבחירת של מצבות בהתאם לתקציבכם.

אתם מוזמנים לפנות להתייעצות בהליכי קבורה ובחירת המצבה הראויה ליקירכם.

אנו מזמינים אתכם להתקשר לבירורים עבור סוגי המצבות הקיימים, הכיתוב עליהן וליווי בבחירת המצבה.

למידע נוסף אל תהססו להתקשר אלינו .

אתכם באבלכם, רמי מצבות.

השאירו הודעה

בכל פנייה או בקשה נשמח לעזור.

"*חובה" אינדוקטור שדות חובה

אולי יש לך שאלות?

הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן.