כיתוב על מצבה

מה לכתוב על המצבה? היא אחת השאלות הקשות ביותר שמתמודדות משפחות במהלך השכול, יחד עם זאת נהוג לגלות מצבה בשלושים יום של הנפטר המביא לכך שהמשפחה צריכה להחליט במהלך השבעה ולאחריה. בחירת הכיתוב נתפס כחלק חשוב בעיצוב המצבה ויחד עם בחירת אבן המצבה בחירת הכתוב הופך להספד על האדם האהוב שנפטר.

בחירת כיתוב

לא כל בית עלמין יאפשר למשפחה לבחור כיתוב אישי ולכן רגע לפני חשוב לבדוק מהן תקנות בית העלמין לגבי עיצוב מצבות בכלל וכיתוב בפרט, עד כמה יש למשפחה חופש פעולה או שהיא מוגבלת למבנה אחיד של מצבה. בתי עלמין דתיים יקפידו על נוסח אחיד לעומת בתי עלמין פרטיים או אזרחיים יאפשרו חופש פעולה מלא למשפחה. לרוב הדרישות המינימליות הנדרשות לכיתוב על הקבר כוללים את האותיות פה נקבר או בקיצור פ"נ, שם הנפטר כולל שם האב ותאריך פטירה. רישום נוסף שניתן להוסיף הוא תואר כגון אבינו, סבנו או הוספת שם האם של הנפטר. בנוסף מתחת לשם יש המוסיפים את האותיות ת.נ.צ.ב.ה שמשמעה תהי נשמתו צרורה בצרור החיים.

בחירת משפט בעל נוסח חופשי לעיתים יכול להיות הבחירה הקשה ביותר. ישנם מקרים שברור למשפחה מה יהיה הכיתוב על המצבה שישקף בצורה הטובה ביותר את הנפטר או את אהבתם המשפחה לנפטר ויש משפחות המתקשות לבחור את הכיתוב. כיום  מפעל מצבות מבצע את עיצוב המצבה והכיתוב ולכן במפעל או בחנות מצבות יוכלו לייעץ לכם בבחירת הכיתוב או הפסוק המתאים.

בחירת כיתוב על פי המסורת

יש הבוחרים להוסיף כיתוב על מצבה מתוך התנ"ך פסוק כגון איש חיל רב פעלים מספר דברים, לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמים (קהלת ג', א'), אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה (אבות א' י"ב),הנה נתתי לך לב חכם ונבון (מלכים א', ג' י"ב).

בחירת כיתוב אישי יכול להיות מתוך שיר או מילים שהמשפחה מחברת.

השלב האחרון הוא בבחירת סוג הכיתוב על המצבה, האם המשפחה מעדיפה כיתוב שקוע עם צביעה של הכיתוב. הבלטה של האבן או הדברה. הבחירה של סוג הכיתוב תעשה בהתאם לסוג האבן . כתיבה שקועה לרוב זולה יותר ועמידה יותר לאורך השנים מכיתוב בולט או מודבק שעלול ליפול עם הזמן.

אנו פועלים בתחום מעל עשרים שנה, ניסיון רב בבניית מצבות מכל הסוגים: מצבות זולות, מצבות מיוחדות, מצבות משפחתיות, מצבות קבורה בקיר ועוד. מחירים למצבות הוגנים ונוחים לתשלום .

שרות מקצועי ואמין !

אנו מזמינים אתכם,המשפחה האבלה, לבחירת מצבות בראשון לציון, במבחר עצום. אנו מציעים לכם בפגישת ייעוץ לא מחייבת לבחירת של מצבות בהתאם לתקציבכם.

אתם מוזמנים לפנות להתייעצות בהליכי קבורה, בחירת המצבה הראויה ליקירכם ובבחירה של כיתוב על מצבה.

אנו מזמינים אתכם להתקשר לבירורים עבור סוגי המצבות הקיימים, הכיתוב עליהן וליווי בבחירת המצבה.

למידע נוסף אל תהססו להתקשר אלינו .

אולי יש לך שאלות?

הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן.