בניית אנדרטאות - רמי מצבות תעשיות אבן ושיש

בניית אנדרטאות

אחד הסיפורים הידועים על אנדרטה היא סיפורו של אבשלום פיינבברג  שהצטרף למחתרת ניל"י, בעת עבודתו ובסיוריו בארץ אסף חומר מודיעיני על הצבא העותומאני, בנוסף לחומר שנאסף בידי חבריו למחתרת, התכנסו החברים בזיכרון יעקב והוחלט להעביר את החומר לידי הצבא האנגלי במצרים. אבשלום יחד עם חברו לישינסקי והחלו את מסעם לסיני בינואר 1917 ,עם החומר המודיעיני שנאסף.  הסיפור מספר על מסעו לסיני יחד עם חברו , בדרכם נורו לעברם יריות שבהן, אבשלום נפצע ולישינסקי נמלט עם המסמכים. לאחר מכן נרצח אבשלום, ומקום קבורתו לא נמצא.

לאחר כיבוש סיני בשנת 1967, החוקר שלמה בן אלקנה, החל בחיפוש אחר שרידיו של אבשלום, בין שבטי הבדואיים בסביבה, אחד מזקני השבט הוליך אותו לדקל אשר בין שורשיו נתגלו שרידיו של אבשלום וזוהו בעזרת סימנים שהמשפחה מסרה כמו אצבע אמה שבורה שנשברה בעת שטיפל באקדח, לפי סתימות בשיניו ושבר נוסף בגופו.

סיפורו של הדקל שצמח מעל לקברו ושהיה הסימן של הבדואי למקום קבורתו, היה כאנדרטה למותו. ויש לייחס אותו לחופן התמרים שהחזיק בכיסו כמזון במסעו, למעשה האנדרטה של אבשלום הוא דקל תמרים. סוף סיפורו של אבשלום הוא בקבורתו בחלקת גדולי האומה בהר הרצל.

בניית אנדרטות

בניית אנדרטאות ומצבות זכרון מטרתן לשמור על ההיסטוריה  ועל זכרון לדורות הבאים. מצבות זכרון לא מהוות הנצחה של הנופלים והבעת הקרת תודה עבור תרומתם הגדולה. בניית אנדרטה היא מיצג אומנותי לזכרון יקירינו. אנדרטאות הפכו לפיסול הנותן השראה ומעביר מסר ללא מילים, ההשראה לבניית האנדרטאה פעמים רבות נובעת מהאנשים שאותם אנו רוצים להנציח או מהמשפחות של הנפטרים.

אומנות בניית אנדרטאות

רמי  מצבות מייצרים אנדרטה, אנו מייצרים אנדראטות איכותיות מסוגים וגדלים שונים תוך הקפדה יתרה לעשות זאת בהתאם לדרישות ולציפיות המזמינים, שתשקף את הרגשות הייחודיים כלפי הנפטר או האירוע ותעביר את המסר המתבקש. ניתן לבחור עיצוב אנדרטאות במגוון סוגים של אבן, במגוון עיצובים שילוב של אבנים ובמגוון צבעים.

 

אולי יש לך שאלות?

הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן הכאב עצמו הוא כאב רב, אבל אני נותן לו זמן.